שירותי ענן: המדריך המלא ל-2024

מדריך 2024 שירותי ענן לעסק
UNIBO ישראל > מאמרים > שירותי ענן: המדריך המלא ל-2024

כשהמעבר לעולם הדיגיטלי הוא כמעט בלתי נמנע, אין זה פלא מדוע יותר ויותר עסקים מוצאים את עצמם נעזרים בשירותי ענן לעסק, שחוללו מאז כניסתם מהפיכה של ממש. אותו ענן מדובר משמש כתשתית דינאמית, שאותה אפשר להתאים במדויק לצרכיו המתפתחים של הארגון או לצרכיה של החברה הנעזרת בשירות. ועם אפשרויות אבטחת מידע ברמה גבוהה, גמישות רבה ופתרונות יעילים נוספים, שירותים אלה הם בגדר חובה. וכאן בדיוק נכנסת יוניבו ישראל לתמונה. מעוניינים בפרטים נוספים? המשיכו לקרוא.

מה זה שירותי מחשוב ענן לעסקים?

במהלך העשור האחרון, מחשוב הענן עבר שדרוג של ממש, והיום הוא משמש חלופה לשרתים מקומיים מסורתיים, הן בארגונים קטנים והן בגדולים. כל ארגון כמעט, ללא קשר לגודלו או לענף שממנו הוא מגיע, מסתמך על מערכות ענן. עסקים קטנים, למשל, נעזרים לא אחת במערכות קופה, כאשר אלו מאוחסנות בענן על ידי ספק השירות, ובמרבית הפעמים, אגב, הם כלל לא מודעים לכך. ארגונים גדולים יותר פועלים באופן מודע כדי לקדם את נושא תשתיות מחשוב ענן, ובוחרים לנהל את כל המערכות שלהם בענן, מה שללא ספק מסתמן כשינוי תפיסתי שקשה להתעלם ממנו.

שירותי ענן מנוהל

שירותי הענן, המנוהלים על ידי יוניבו, מספקים מענה מקיף, הכולל תמיכה וניהול לאורך כל הדרך. עם צוות מקצועי, הזמין ללקוח 24/7, אפשר לשפר את תפעול השרת בשיחת טלפון אחת או באמצעות שליחת מייל למוקד החברה. זה יכול לכלול תוספת של מעבדים בעת הצורך, תוספת של זיכרון, שטח אחסון נוסף ועוד. הגדרת שרתים נוספים, כשיש צורך בכך, נעשית על ידי יוניבו באופן מקצועי ומבטיחה מדרגיות, בהתאם לצרכים המשתנים והמתפתחים של העסק. יוניבו מבצעת שורה של פעולות יזומות כדי לבצע ניטור רציף של שרתי הלקוחות וכאשר יש חוסר במשאבים העשוי להוביל לפגיעה בביצועי השרת, היא מבצעת עדכונים נדרשים ואופטימיזציה כדי להציע את המענה שלו זקוקים. הודות למעקב הרציף של יוניבו, אפשר לזהות ולטפל בכל פעילות חשודה הקשורה לשרתי הלקוחות, מה שמבטיח מענה מאובטח ויעיל בכל שלב.

יתרונות של שירותי ענן לעסק

לא בכדי מדובר בשירות נפוץ, וזאת הודות ליתרונות הרבים שמציע השירות:

 1. השקעה ראשונית מינימלית – אימוץ שירותי ענן לעסקים מבטל את הצורך בהשקעה ראשונית גדולה. עסקים אינם צריכים עוד לרכוש חומרה, רישיונות יקרים או להתאים את התשתית שלהם כדי לצפות צמיחה עתידית. גישה חסכונית זו מאפשרת להם להקצות משאבים בצורה חכמה יותר בהמשך.
 2. הוצאות תחזוקה מופחתות – שירותי ענן מייתרים, וכמעט לחלוטין, את הצורך בצוות טכני פנימי לתחזוקת שרתים, ומבטלים עלויות שונות הקשורות לתחזוקת תשתית, לקירור ולגיבוי חשמל. הפחתה זו בהוצאות האחזקה מאפשרת חיסכון ניכר בעלויות הכוללות.
 3. מודל תשלום גמיש – שירותי מחשוב ענן לעסק מציעים לארגונים מודל תשלומים גמיש, המאפשר להם להרחיב את הפתרון המוצע, בהתאם לצרכים הספציפיים שלהם.
 4. יכולות מתקדמות לארגונים קטנים – שירותי ענן מתבססים על יכולות מתקדמות, ומעניקים לארגונים קטנים ובינוניים גישה לתכונות אבטחה וגיבוי חדישות. באמצעות מינוף בינה מלאכותית, מערכות מבוססות ענן אלו יכולות לזהות דפוסים חשודים, ומציעות הגנה שהייתה פעם בלעדית לארגונים גדולים.
 5. ניצול נכון של שטח – שימוש בשירותי ענק בעסק מייתר את הצורך בשרתים פיזיים, מה שמפנה את השטח לצרכים אחרים חשובים.
 6. תמיכה ושירות 24/7 – ספקי שירותי ענן מציעים תמיכה ושירות מסביב לשעון, ומבטיחים סיוע בכל רגע נתון. תמיכה חשובה זו תורמת להתנהלות תקינה יותר ועוזרת למנוע תקלות שונות.
 7. תשתית תקשורת יציבה – שירותי ענן מסתמכים על סיבים אופטיים מגובים לתקשורת, המבטיחים חיבור יציב ועמיד. הודות לשירותים אלה, עסקים אינם תלויים עוד בתשתית התקשורת של המשרד, מה שמשפר את הקישוריות ומפחית את הסיכון לשיבושים.

כיצד שירותי ענן לעסק יכולים להועיל?

עם שירותי הענן של יוניבו מקבלים פתרון מקיף וזמינות מלאה 24/7. צוות ייעודי עומד לרשות הלקוח בכל עניין או בקשה, כדי שניתן יהיה לשפר את משאבי השרת, וכל זאת בשיחת טלפון פשוטה או במייל מהיר לשירות הלקוחות של יוניבו. ביוניבו ידאגו לבצע ניטור מלא ופעולות עדכון ואופטימיזציה, כדי להבטיח שירותי ענן מאובטחים ויעילים לאורך כל הדרך.

זמינות

במקום להסתמך על איש IT אחד בחברה, שנושא על עצמו את האחריות הבלעדית בטיפול בשרתים ובענייני המחושב, שירותי הענן של יוניבו מציעים מענה שיש לו יתרונות רבים, ובעיקר בכל הקשור לזמינות. בעסקים קטנים רבים שבהם איש IT אחד נושא לרוב בכל האחריות, הסיכון של השבתה עקב חוסר זמינות הוא דאגה של ממש. ביוניבו מתמודדים עם אתגר זה ומעמידים לרשות הלקוח צוות של מומחי IT אשר ביחד מחזיקים בידע הנדרש לניהול מערכות המידע של הארגון. נוסף לאלה, מערכת ניהול המידע הייחודית של יוניבו, המצוידת באפשרויות חיפוש חכמות, מבטיחה שכל מידע של הלקוח נגיש לו בקלות.

 מיקום השרתים

שרתיה של יוניבו ממוקמים בחוות שרתים שונות בארץ ובחו”ל, כדי להבטיח רמת ביצועים גבוהה ואמינות רבה. חוות השרתים הללו עומדות בתקני TIER 3, עם אפשרות ל – TIER 4 ללקוחות המעוניינים ברמת אבטחה משופרת יותר. מצוידים במערכות קירור וחשמל חזקות, הנתמכות על ידי גנרטורי גיבוי, השרתים מציעים מענה בהתאמה מלאה לשירותי הענן. נוכחותו של צוות טכני מסביב לשעון וצוות אבטחה ייעודי, מבטיחה ניטור והגנה בכל עת על חוות שרתים אלו. חוות השרתים מספקות חיבור מהיר ויציב לרשתות מקומיות ובין-לאומיות, כדי להציע מענה ברמה גבוהה ומקצועיות ללא פשרות.

טיפים יעילים לבחירת שירותי ענן לעסק שלכם


בחירת שירותי הענן הנכונים לעסק היא החלטה חשובה, המצריכה התייחסות לכמה נקודות חשובות. למשל:

 1. מומלץ להתבסס על המלצות מלקוחות אחרים כדי לאמוד את אמינות החברה ואיכות השירות.
 2. יש לוודא שהשרתים נמצאים בחוות שרתים מוכרות, מה שמבטיח את האבטחה והיציבות של הנתונים שלכם.
 3. בעולם הבלתי צפוי של היום, חשוב לבחור בספק שירותי ענן המציע אפשרויות גיבוי לאתר, תוך הפחתת סיכונים אפשריים, כמו סיכון פיזי ממשי על חוות שרתים.
 4. נקודה נוספת וחשובה ואולי בין הטיפים היותר מרכזיים שכדאי לזכור: אל תתנו דגש רק במספר המעבדים, בדקו גם את דגמי המעבדים, שכן מעבדים מודרניים וחזקים יכולים להשפיע מאוד על הביצועים.
 5. בחנו את אמצעי האבטחה שמספקת סביבת הענן, כולל מערכות SOC ו-EDR כדי להגן על הנתונים שלכם בצורה הטובה ביותר.
 6. ולבסוף, ודאו שהחברה עומדת בתקני ISO ושסביבת הענן המוצעת תואמת לדרישות המיוחדות שלכם.

מה מקבלים?

כשאתם בוחרים בשירותי הענן של יוניבו, אתם מקבלים חבילה מקיפה של שירותים, שנועדה לשדרג את הפעילות העסקית שלכם. השירותים המקצועיים של יוניבו, לרבות שירותי IT לעסק, זמינים 24/7, מה שמבטיח שתמיד תהיה לכם תמיכה כשאתם זקוקים לה. יוניבו מתגאה בשימוש בחומרה מודרנית המצוידת במערכות הגנה מהדור החדש, המבטיחות עמידה בסטנדרטים הגבוהים ביותר של אבטחת נתונים. עם ניטור ובקרה 24/7, המערכות שלכם מוגנות היטב, מה שעוזר במניעת סכנות לא רצויות ומאפשר התנהלות תקינה וטובה. תוכלו ליהנות מחיבור מהיר ויציב, וכזה שהוא מגובה היטב, הודות למערכת גיבוי חזקה שמטרתה להגן על המידע היקר שלכם. יוניבו מבינה גם שכל עסק הוא ייחודי, ולכן מספקת פתרון המותאם בדיוק לצרכים הקיימים.

לסיכום

בחירה בשירותי הענן של יוניבו היא הזדמנות ליהנות מרמת אבטחה משופרת, מיעילות רבה יותר ומחיסכון ניכר בעלויות. לאלה החוששים מהמעבר, מוצע הליך הדרגתי, כמו העברת שרת הדואר לפלטפורמות Microsoft 365 או Google Workspace, המאפשרות מעבר מוצלח. יוניבו תנחה אתכם במעבר הזה ותבטיח לכם שדרוג שייקח את העסק שלכם קדימה. כשאתם מפקידים את ניהול הענן בידי יוניבו, אתם יכולים להתפנות לכל השאר ולתת למומחים לעשות את העבודה שלשמה פניתם אליהם.

מתלבטים? המומחים של UNIBO כאן לשירותכם