תשתיות מחשוב

תשתיות מחשוב
UNIBO ישראל > מאמרים > תשתיות מחשוב

נראה שבעידן שלנו תשתית מחשוב חזקה ויציבה, שעליה יושבים כל הנכסים הדיגיטליים של העסק ודרכה מתנהלים כלל התהליכים הקריטיים, היא החשובה ביותר. אם אתם מרגישים שהגיע הזמן לשדרג את הפעילות העסקית שלכם, כדאי בהחלט להכיר את המשמעות ואת החשיבות של תשתיות המחשוב – מה הן כוללות, איך אפשר לשמור על היעילות שלהן לאורך זמן ואיך כדאי לבחור את תשתית המחשוב הטובה ביותר לעסק שלכם. 

המדריך המלא לתשתיות מחשוב

אז מהי בעצם תשתית מחשוב? כששואלים את השאלה החשובה הזאת, צריך להתייחס לחלקים השונים שתשתית כזאת כוללת, ולהבין את המשמעות שלה לעסקים בעידן הטכנולוגי שבו אנו חיים. 

מה כוללות תשתיות מחשוב?

תשתית מחשוב היא למעשה כלל הרכיבים שבאמצעותם מתנהלות מערכת המחשוב של העסק והפעילות השוטפת שלו. תשתיות מחשוב כוללות אלמנטים רבים כמו מחשבים, נתבים, כבלי תקשורת, מסכים, עכברים, מקלדות, מגדילי טווח ולמעשה כל רכיב חומרה שהוא הקשור במערכת המחשוב בעסק. מעבר לכך, תשתית מחשוב כוללת גם את שלב התוכנה בעסק ואת כלל המערכות שדרכן מתנהלת הפעילות הדיגיטלית – מערכות הפעלה למחשבים, תוכנות אנטי וירוס, תוכנות CRM וניהול משימות, מערכות לניהול חשבונות בעסק ועוד. על כן, תשתית מחשב שנראה בעסק אחד לא תהיה זהה לזו שנוכל לראות בעסק אחר. לכל עסק צריכה להיות באופן אידיאלי תשתית מחשוב שעונה על הצרכים הייחודיים שלו. בפועל, עסקים רבים מסתמכים על מה שנקרא ״תשתית הכרחית״ בלבד – חומרה בסיסית ותוכנות בסיסיות המספיקות לניהול השוטף של העסק. עסקים המשכילים לבחור בתשתית מחשוב מתקדמת בהתאמה אישית יכולים להזניק את העסק קדימה, וזה הזמן להבין איך דבר כזה יכול לקרות בדיוק. 

כיצד תשתית מחשוב תורמת לעסק?

תשתית מחשוב איתנה חיונית לעסקים בעידן המודרני, שכן שהיא מהווה בסיס לפעילות שלהם וליכולת להשיג יתרון על פני המתחרים. תשתית מחשוב מאפשרת תקשורת רציפה ומהירה, ניהול נתונים ותהליכים יעיל ושיפור של הפרודוקטיביות הכוללת. באמצעות רכיבי חומרה ותוכנה אמינים וחדישים, עסקים יכולים להבטיח קישוריות מעולה ושיתוף פעולה חלק בין העובדים, בלי קשר למיקומם הפיזי בעולם. נוסף לאלה, תשתית יציבה ומתוחזקת היטב (מיד נרחיב בנושא) תומכת באחסון נתונים, בניתוח ובאחזור מידע ומסייעת בקבלת החלטות מושכלות ובתכנון אסטרטגי איכותי. בסיס טכנולוגי טוב של תשתית המחשוב מאפשר נוסף לאלה גם פיתוח ופריסה של יישומי תוכנה, אוטומציה והתאמה אישית של משימות שונות. לבסוף חשוב להבין כי תשתית מאובטחת וניתנת להרחבה שומרת על מידע רגיש, משרה אמון על קהל לקוחות ומסייעת בשמירה ובהגנה על נתונים רגישים. בסופו של דבר, תשתית מחשבים חזקה יכולה להעצים עסקים ולחזק את הפעילות העסקית. תשתית טובה אינה פריבילגיה, היא חיונית וחשובה למדי לעסקים כדי לשמור על יתרון תחרותי בנוף הדיגיטלי של היום.

תחזוקת שרתים ותשתיות מחשוב

תשתית מתקדמת ויציבה היא חשובה מאוד, אבל חשובה לא פחות גם פעילות התחזוקה השוטפת של תשתיות כאלו ושל שרתים בעסק. עסקים מובילים המציעים שירותי מחשוב מתקדמים ידעו להציע בפרט את השירותים האלה:

ניטור שרתים

ניטור שרתים כולל תצפית על הביצועים, והערכה מתמשכת של הזמינות והתקינות של השרתים ברשתות מחשבים. נוסף לכך, תהליך זה כולל מעקב אחר מדדים שונים כמו שימוש במעבד, ניצול זיכרון, תעבורת רשת וזמני תגובה. באמצעות ניטור שרתים בזמן אמת, צוותי IT יכולים לזהות בעיות באופן מידי ולטפל בהן, לייעל את הקצאת המשאבים, להבטיח זמן פעולה אופטימלי ולמנוע באופן יזום תקלות פוטנציאליות או צווארי בקבוק מיותרים. 

הקמת חוות שרתים

הקמת חוות שרתים כרוכה ביצירה ובניהול של קבוצה גדולה ומסונכרנת של שרתים הפועלים יחד ומהווים את בסיס החומרה של תשתיות מחשוב. התהליך כולל תכנון של התשתית הפיזית לרבות שטח מתלה, אספקת חשמל ומערכות קירור וקביעת התצורה של רכיבי רשת. את הקמת השרתים יש לבצע תוך חלוקה נכונה של עומסי העבודה, שיפור האמינות ומיטוב ביצועים. חוות שרתים משמשות בדרך כלל לאירוח אתרים, ליישומים ולאחסון נתונים ומאפשרות תשתית מחשוב פרטית ופיזית לעסקים. 

תמיכת מחשוב באמצעות תחזוקה נכונה

כאשר בוחרים בשירות מקצועי המציע ניטור ומעקב אחר תשתית המחשוב על רכיביה השונים, אפשר לצפות למינימום בעיות וזה גם מה שקורה בפועל. פעולות התחזוקה מהוות בעצמן את התמיכה הנדרשת, אבל צריך לזכור שמפעם לפעם תקלות בלתי צפויות אכן יכולות לקרות. חברות מובילות יודעות להציע שירותי Help Desk מתקדמים במענה מהיר ובתוך טיפול בבעיות מהסוג הזה. 

בחירת חברה לתשתית מחשוב

בחירת חברה לתשתית מחשוב מצריכה קודם כל מחקר מעמיק ומקיף. בחנו היטב את הניסיון שלה, את המומחיות של החברה עם עסקים מהסוג שלכם, ואת הרקורד שלה במתן פתרונות אמינים ומהירים. בחנו היטב את מגוון השירותים המוצעים, את אפשרויות המדרגיות והגמישות שלה ואת המענה הטכני ונסו להבין אם אלה תואמים את הצרכים שלכם. מומלץ בהחלט להשוות מחירים ותנאים חוזיים ולוודא שהם מתאימים לתקציב ולציפיות שלכם. תנו עדיפות לחברה המציעה אמצעי אבטחה חזקים ויכולה להשתלב בצורה חלקה במערכות הקיימות שלכם כדי שלא לזעזע את המערכת יותר מדי. אם אתם מעדיפים לעבוד בעזרת שרת פיזי ולא בעזרת שרת וירטואלי בענן, עדיף לחלוטין לבחור בחברה שגם מציעה מכירת שרתים ויודעת לספק את התמיכה המלאה לאחר מכן במוצרים שסיפקה לכם. 

מצבי חירום

מצבי חירום בתשתיות מחשוב הם דבר שיכול לקרות לכל עסק ובכל זמן. על כן מומלץ לבחור בחברה שמכירה את מקרים כאלה ויודעת להציע שירות מהיר של התאוששות מאסון והתגברות על מצבי חירום. חשוב מאוד לברר מראש וכדאי להתעכב בהחלט על נושאים של אבטחת נתונים, גיבוי ושחזור מלא של כל המידע שלכם ביום פקודה. 

סיכום

תשתית מחשוב היא בסיס חשוב מאוד לעסקים בימינו. אם אתם עדיין משתמשים בתשתית ישנה ומרגישים שיש צורך בשינוי תהליכים, פתרונות מחשוב מתקדמים בהחלט יוכלו לעזור. שווה להכיר את היתרונות הרבים של עבודה עם יוניבו ישראל ואם אתם צריכים מידע נוסף, מומלץ ליצור קשר עם המומחים שישמחו לענות על כל שאלה בהקדם האפשרי. 

מתלבטים? המומחים של UNIBO כאן לשירותכם