חשיבות אבטחת מידע בארגון

העסק שלכם, המידע שלכם, ההצלחה שלכם, האחריות שלכם. אבל האינטרנט? נחלת הכלל. זה הזמן להבין ממה חשוב להיזהר, ולמה כדאי להשקיע מעל ומעבר באבטחת מידע בארגון.

אבטחת מידע איתנה מתפקדת כמו חומת הגנה מבוצרת ובלתי חדירה סביב המידע העסקי, הפיננסי והאישי שלכם

UNIBO ישראל > מאמרים > חשיבות אבטחת מידע בארגון

זה לא סוד שלצד כל הטוב והשפע שהאינטרנט הביא איתו, יש גם לא מעט מקום לסכנות, תקלות ובעיות אבטחת מידע המשפיעות באופן ישיר או עקיף על כולנו. לכולנו – ממשתמשים פרטיים, דרך עסקים קטנים ועד התאגידים הגדולים ביותר – יש צורך תמידי להתמודד עם וירוסים, באגים, רוגלות, מעילות ותרמיות שרק הולכות ומשתכללות. לדוגמא – וירוס הכופר (Ransomware), המצפין בדקות את כל הקבצים במחשב ועד שלא נשלם את הכופר הקבצים ישארו נעולים.

אבטחת המידע אמנם נעשית חכמה יותר – אך גם ההאקרים והשיטות שלהם. כיוון ולא ניתן לעבוד ללא רשת אינטרנט, כל מה שנותר לנו לעשות הוא לצמצם את הסיכון. אז מה חשוב שתדעו, ואיך תגנו על עצמכם? מיד תגלו.

אבטחת מידע: כללי יישום לכל מה שצריך בארגון

משום מה, הדברים הבאים לא תמיד ברורים לכל מי שיש ברשותו עסק או ארגון, וזה תמיד מפתיע אותנו מחדש. ביטחון מופרז הוא אויב מספר 1 של אבטחת המידע, ובעלי עסקים הנוטים לחשוב שהמידע שלהם לא מעניין אף אחד – טועים. אז אלו הם 5 כללי יסוד פשוטים ליישום, כצעד ראשון בהגברת אבטחת המידע בארגון שלכם:

  1. מערכות הפעלה מעודכנות באמצעי אבטחה מתקדמים המותאמים אישית לפעילות הארגון. העדכונים סופר חשובים כי כשמיקרוסופט מבצעת תיקונים ועדכונים, היא מפרסמת לכל העולם (וההאקרים) מה היא תיקנה ובעצם חושפת את הפירצה של כל מי שלא עדכן את תוכנת ההפעלה.
  2. לא פותחים מיילים / הודעות / קישורים ממקורות בלתי מזוהים (כשיש ספק – אין ספק)
  3. הקפידו על סיסמאות ארוכות ומורכבות ככל האפשר ועל החלפת סיסמאות ופרטי משתמש מפעם לפעם
  4. היכן שניתן MFA (אימות דו-שלבי) השתדלו להפעיל
  5. מתן גישה מוגבלת למקורות המידע של החברה על פי צורך והגדרת תפקיד (גישה למנהלים, גישה לעובדים, גישה זמנית וכו׳), כמו כן יש להסיר גישה של עובדים לשעבר
  6. הדרכת עובדים כיצד לעבוד עם המידע בארגון מבלי לחשוף אותו בשוגג לעין בלתי מורשית

על פי מה נקבעים שיקולי אבטחת המידע בארגון?

באופן כללי, ישנם 3 פרמטרים עיקריים המשפיעים על שיקולי האבטחה של הארגון: רגולציה, צורך עסקי, ואחריות אישית של מנהלי הארגון לשמירה על המידע. חברות שפועלות בשווקים מסוימים (למשל – פיננסים, רפואה, משפטים, הייטק וכו׳) צריכות לעמוד בדרישות רגולטוריות הרלוונטיות לאותו שוק. בנוסף, הצורך העסקי של כל ארגון, במיוחד כזה המספק שירות, משפיע על רמת וכללי אבטחת המידע החלים בעת התקשרות עם גורמים חיצוניים (חברות אחרות, ספקים, לקוחות וכן הלאה). וגם אם נוציא את שיתופי הפעולה החיצוניים מהמשוואה, קשה למצוא בעלי עסק או מנהלי ארגון שאינם מעוניינים להגן על המידע שלהם ומוכנים להסתכן בגניבת מידע / לקוחות / פטנטים או תהליכים עסקיים. אחד האינטרסים הגדולים ביותר של כל עסק, אם כך, הוא לדאוג לאבטחת המידע שלו.

אבטחת מידע איתנה מתפקדת כמו חומת הגנה מבוצרת ובלתי חדירה סביב המידע העסקי, הפיננסי והאישי שלכם. אבל ליצור חומת הגנה זה לא מספיק, כי צריך לדעת גם לתחזק אותה ולהתאים אותה לסביבה האינטרנטית המשתנה. מכאן עולה החשיבות של פתרונות אבטחת מידע מותאמים אישית.

איך תדעו מהו פתרון אבטחת המידע הנכון לעסק שלכם?

כחלק אינטגרלי מהשירות, UNIBO עושה שימוש בכלים המתקדמים והחכמים ביותר לניתוח נתוני הרשת שלכם ומתאימה את הפתרונות הטובים והמדויקים ביותר לאבטחת המידע בארגון. אנחנו מאמינים בגישה מונעת – כזו הכוללת בניית מערך אבטחה עוצמתי, תחזוקה ועדכון שוטפים ומניעת תקלות עוד לפני שבכלל ניתן לאתר אותן או להרגיש שמשהו לא בסדר. החשיבות הגבוהה ביותר מבחינתנו היא להגביר את שרידות והמשכיות העסק שלכם לצד המשך עבודה שוטפת. כשעובדים עם אנשי מקצוע מיומנים, מנוסים ואמינים – אתם יכולים להמשיך לעבוד בראש שקט ולדעת שהעסק שלכם מוגן.

 

המומחים של UNIBO כאן לשירותכם