תחזוקת שרתים

UNIBO ישראל > השרותים שלנו > תחזוקת שרתים

כל עסק חייב תחזוקה ברמה הגבוהה ביותר, אבל בעידן שלנו שירותי תחזוקה לא מסתכמים רק בתחזוקה פיזית, אלא גם בתחזוקה של ההיבט הדיגיטלי של העסק. התשתית החשובה ביותר של עסקים רבים היום היא מערכת השרתים שעליהם יושב העסק. בואו נדבר על הצורך בתחזוקת שרתים, על היתרונות שלה, על התקלות הנפוצות ביותר בשרתים לעסקים וגם על שירות התחזוקה המתקדם של חברת יוניבו ישראל.

כל עסק חייב תחזוקה ברמה הגבוהה ביותר, אבל בעידן שלנו שירותי תחזוקה לא מסתכמים רק בתחזוקה פיזית, אלא גם בתחזוקה של ההיבט הדיגיטלי של העסק. התשתית החשובה ביותר של עסקים רבים היום היא מערכת השרתים שעליהם יושב העסק. בואו נדבר על הצורך בתחזוקת שרתים, על היתרונות שלה, על התקלות הנפוצות ביותר בשרתים לעסקים וגם על שירות התחזוקה המתקדם של חברת יוניבו ישראל. 

 

הצורך בתחזוקת שרתים

עסקים זקוקים לתחזוקת שרתים כדי להבטיח תפעול עקבי ואמינות של תשתית ה-IT שלהם. תחזוקה שוטפת של השרת מסייעת במניעת השבתה, אובדן נתונים והפרות אבטחת מידע בארגון. התחזוקה כוללת משימות כמו עדכוני תוכנה, החלת תיקוני אבטחה, ניטור ביצועים ואופטימיזציה של פעילות השרת. בעזרת זיהוי בעיות פוטנציאליות וטיפול יזום בהן, עסקים יכולים למזער שיבושים, לשפר את ביצועי המערכת ולשפר את אבטחת הנתונים. תחזוקה נכונה של שרתים גם מאריכה את תוחלת החיים של רכיבי החומרה והתוכנה, ומפחיתה את הסיכון לתיקונים או להחלפות יקרות ומיותרות בעליל. בסופו של דבר, תחזוקת השרת חיונית לשמירה על יעילות תפעולית, להגנה על נתונים רגישים ולאספקת חוויה חלקה למשתמשים וללקוחות.

 

יתרונות תחזוקת השרתים לארגון ולעסק

 • אמינות משופרת: תחזוקה שוטפת של השרת מבטיחה שרכיבי החומרה והתוכנה יפעלו בצורה אופטימלית ותפחית את הסיכון לכשלים במערכת ולזמני השבתה ארוכים. 
 • אבטחה משופרת: החלת עדכונים ותיקוני אבטחה תעזור לטפל בפרצות, להגן על השרתים מפני איומי סייבר פוטנציאליים וכן מפני גישה לא מורשית אליהם. 
 • ביצועים אופטימליים: תחזוקת השרת כוללת כוונון ואופטימיזציה של הביצועים, מה שמוביל לזמני תגובה מהירים יותר וליעילות מערכת כללית טובה יותר. 
 • שלמות נתונים: גיבוי ובדיקות שגרתיות במהלך תהליך התחזוקה מונעים אובדן נתונים ומבטיחים את שלמות המידע העסקי הקריטי שלכם. 
 • חיסכון בעלויות: תחזוקה יזומה מפחיתה את הסבירות לתקלות גדולות, ממזערת את הצורך בתיקוני חירום יקרים ומאריכה את תוחלת החיים של הציוד היקר שברשותכם. 

 

רשימת תקלות נפוצות בשרתים

כדי להבין מדוע תחזוקת שרתים היא דבר חשוב כל כך, צריך להכיר כמה מהתקלות הנפוצות של שרתים המתרחשות כמעט על בסיס יומי:

 • זמני השבתה והפסקות: קריסות פתאומיות של שרתים, תקלות חומרה או תקלות תוכנה עלולות להוביל להשבתה לא מתוכננת ולשבש את הפעילות העסקית.
 • פרצות אבטחה: תוכנה שלא תוקנה ואמצעי אבטחה לא נאותים עלולים לחשוף שרתים לפריצות, תוכנות זדוניות והפרות נתונים.
 • ירידה בביצועים: עם הזמן שרתים יכולים להאט בגלל אילוצי משאבים, תצורות לא יעילות או חוסר באופטימיזציה.
 • אובדן והשחתת נתונים: כשלי חומרה, הפסקות חשמל או שגיאות תוכנה עלולים לגרום לאובדן נתונים או להשחתה ולסכן מידע קריטי.
 • בעיות קישוריות רשת: בעיות רשת, כולל חיבורים איטיים או שיבושים לסירוגין, עלולות להשפיע על נגישות השרת ועל חווית המשתמש.
 • מיצוי משאבים: משאבי מעבד, זיכרון או אחסון שאוזלים יכולים להוביל לביצועים איטיים או אפילו לקריסות של השרת.
 • אתגרי תאימות: שילוב תוכנה או חומרה חדשה עלולים להביא לבעיות תאימות המשפיעות על יציבות השרת.
 • כשלים בגיבוי ובשחזור: תהליכי גיבוי ושחזור לא נאותים או שגויים עלולים להפריע לשחזור נתונים לאחר אובדן. 
 • שגיאות תצורה: תצורות שרת שגויות עלולות להוביל לבעיות תוכנה, לפרצות אבטחה ולבעיות ביצועים.

 

מה כוללת תחזוקת שרתים?

תחזוקת השרת כוללת מגוון משימות שמטרתן להבטיח תפקוד מיטבי ואריכות ימים של השרתים כמו:

 1. עדכוני תוכנה: יישום קבוע של עדכוני מערכת הפעלה, תיקוני אבטחה ושדרוגי תוכנה כדי לטפל בפרצות ולשפר את הביצועים.
 2. ניטור חומרה: ניטור רציף של רכיבי חומרת שרת כמו CPU, זיכרון ואחסון כדי לזהות בעיות אפשריות ולמנוע כשלים מראש. 
 3. מיטוב ביצועים: כוונון הגדרות השרת, התאמת הקצאת משאבים ואופטימיזציה של תצורות כדי להבטיח ביצועים יעילים. 
 4. גיבוי ושחזור: הטמעת פתרונות גיבוי אוטומטיים ואמינים לשמירה על נתונים והקמת תהליכי שחזור במקרה של אובדן נתונים.
 5. אמצעי אבטחה: התקנה וקביעת תצורה של חומות אש, מערכות זיהוי פריצות ותוכנות אנטי-וירוס להגנה על שרתים מפני איומי סייבר וגישה לא מורשית.
 6. תכנון קיבולת: ניתוח מגמות שימוש וחיזוי דרישות משאבים כדי להבטיח קיבולת שרת נאותה ולמנוע מיצוי משאבים.
 7. ניהול רשת: ניטור קישוריות רשת, ניצול רוחב פס וטיפול בבעיות הקשורות לרשת המשפיעות על נגישות השרת.
 8. תיעוד: שמירה על תיעוד עדכני של תצורות שרתים, של שינויים ושל נהלים לפתרון תקלות מהיר וקל יותר.
 9. בדיקה ואימות: בדיקה תקופתית של מנגנוני כשל, תוכניות התאוששות מאסון ותהליכי שחזור וגיבוי כדי לבחון את יעילותם.
 10. תחזוקה סביבתית: בדיקה שהשרתים מאוכסנים בסביבות מתאימות בקירור, בתוך אספקת חשמל ואמצעי אבטחה מתאימים.

בחירה נכונה של שרתים לעסק שלכם

כשאתם בוחרים את השרתים לעסק שלכם, חשוב לבדוק גם שאתם מקבלים שירותי ניהול ותחזוקה מהשורה הראשונה. בדקו את המוניטין ואת האמינות של החברות השונות שאתם נתקלים בהן, נסו להבין בדיוק מהי הרמה הטכנית של אנשי התחזוקה שיטפלו בשרתים שלכם ובדקו לעומק את הביצועים של השרתים הנמצאים בתחזוקה של כל חברה. אם עדיין אין לכם שרתים בעסק, שווה לשמוע על מכירת שרתים מבית יוניבו שגם מציעה תחזוקה שלהם ברמה הגבוהה ביותר. בואו ננסה להבין מה זה בדיוק אומר ומה היתרונות של תחזוקת השרתים של יוניבו. 

תחזוקת השרתים מבית יוניבו

תחזוקת השרתים מבית יוניבו מתחילה מהרגע הראשון בשלב של התאמת השרתים לצרכים של הארגון. התהליך כולל בחירה של המיקום המדויק לשרתים, איתור הכבילה האיכותית והמתאימה ביותר והתאמה מדויקת של הספקי הקירור להספקי החומרה, כך שלא ייווצרו כשלים במערכת. המומחים של יוניבו ימשיכו לעבוד על המערכת בזמינות גבוהה, כולל הוספת שרתים, שדרוג שרתים קיימים, עדכוני תוכנה וחומרה וכל שירות אחר שנדרש. השירות אמין, מהיר, מקצועי וכזה שנעשה ברמה הגבוהה ביותר. כשאתם מחפשים שירות ללא פשרות, אין ספק שחברת יוניבו ישראל מביאה מענה מושלם. 

סיכום

מעבר לצורך בבחירת שרתים איכותיים וחזקים לעסק שלכם, אתם חייבים לוודא שאתם מקפידים על תחזוקה ברמה הגבוהה ביותר, שכן יש לא מעט תקלות שעשויות לקרות במהלך הדרך. יוניבו ישראל היא החברה המובילה בארץ לשירותי מחשוב, והיא מציעה מגוון אפשרויות לשרתים, כולל ליווי בהקמת התשתית ותחזוקה שוטפת שלהם. רוצים לדעת עוד על האפשרויות השונות? המומחים של יוניבו זמינים בשבילכם בכל זמן.